Yay burcu taşı olarak bilinen sodalit taşı (sodalite crystal/stone) faydaları ile dikkat çekiyor. Anlamı ve özellikleri nedir neye iyi gelir birlikte bakalım.

Sodalit taşının içinde yüksek sodyum mineralleri vardır. Hem fizyolojik faydaları hem de psişik yararları vardır. Böyle olduğu için dünyanın pek çok yerinde, tarih boyunca takı, mücevherat ve süs eşyası olarak kullanılmıştır.

Tarihte Şairlerin Taşı ve Düşünürlerin Taşı olarak da isimlendirilmiştir çünkü özellikle insanın kendini anlayabilmesini ve sezgilerini kuvvetlendirebilmesini sağlar. Ametist taşı gibi bilinç ve farkındalık verir.

Çivit mavisi veya kraliyet mavisi olarak isimlendirilen harika rengiyle açıktan koyuya geçişlere sahiptir, bu yüzden yüzük kolye bilezik gibi takılarla mücevher yapımında sıklıkla kullanılır.

Solalit taşı anlamı özellikleri ve faydaları nedir?

Lapus lazili taşı ile birlikte kullanıldığında doğru bir içgörüye yardımcı olurken, moldavit taşı ile kullanıldığında taşın dönüşümsel kapasitesini ve gücünü artırır.

Pembe kuvars ile birlikte kullanılması da önerilir. Bu sayede taşın iyileştirici gücü en üst seviyeye çıkar. Her iki taş da rodonit taşı gibi aydınlanmayı desteklemektedir.

Sodalit taşı ne işe yarar faydaları nedir dediğimizde en çok evreni anlamak, kendini anlamak ve konsantrasyon sağlamak ilk sıralarda gelir.

sodalit taşı neye iyi gelir faydaları nelerdir

Rengi çok koyu olanlar tarih boyunca içebakış, dürüstlük ve uzun bir yaşam için kullanılmıştır. Önemli özellikleri arasında şamanik ve ruhsal seyahatlerde kişiye hakimiyet ve açıklık kazandırması önemli bir yerdedir.

Özellikle spiritüel bir yolculuk içindeyseniz bu taş yeni keşifler için size harika yollar açacak ve farkındalık kazandıracaktır. Obsidyen taşı gibi kafa karışıklığını giderecektir.

Sodalit taşı Latince’deki “sodalitas” kelimesinden gelir. Anlamı “dost, yoldaş” demektir. Tarih boyunca onu kullananlara ve takı olarak takanlara huzur vermiş ruhani ve fiziksel ağrılarını hafifleten bir dost olmuştur.

Sodalit taşının faydaları nelerdir şimdi liste olarak bakalım.

  • İletişimi güçlendirir
  • Yaratıcılığı artırır
  • Depresyona iyi gelir
  • Meditasyon yaparken içgörüyü artırır
  • Konsantrasyonu artırır
  • Vücuttaki iltihabı azaltır
  • Gerçekleri görebilmeyi sağlar
  • Panik ve stresi azaltır

Sodalit taşı nasıl temizlenir? Sitrin taşının aksine güneş ışığı ile temizleyebilirsiniz. Suya hiçbir şekilde sokmamanız gerekir çünkü bu şekilde tehlikeli olabilecek toksik maddeler üretebilir.

Akik taşı gibi depresyona iyi gelen taşlar arasında yer alır ve konsantrasyonu yaratıcılığı artırdığı için çok uzun yıllardır gençler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Sodalit taşı nasıl kullanılır?

Bilezik, küpe, kolye gibi takı olarak kullanıyorsanız her gün rahatlıkla kullanabileceğiniz bir taştır. Hemen hemen her kıyafetle kolayca uyum sağlar.

Kehribar taşı gibi stres azaltıcı etkisi vardır ve tiroidi olanların tercihidir. Özellikle boğaz çakrası ve üçüncü göz üzerinde çok etkilidir. Bu yüzden daha çok kolye olarak kullanılır.

Kötü enerjiyi ve olumsuzlukları uzaklaştırma özelliğinden dolayı bilgisayarın yanına koyulan taşlar arasında da yer alır. Böylece hava kirliliği ve radyasyon oranını azaltır.

Üçüncü gözün üzerine koyduğunuzda duygularınızı daha iyi anlayabilmenizi, hissedebilmenizi ve düşüncelerinizi netleştirebilmenizi sağlar.

Şans ve başarı için jasper taşı ile birlikte kullanılır. Bu şekilde içsel keşiflerde çok daha verimli hale gelebilirsiniz.