Obsidyen taşı nedir? Obsidyen taşı nasıl kullanılır ve siyah obsidyen taşının faydaları nelerdir? Bu yazımızda obsidyen taşı hakkında tüm gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Siyah obsidiyen taşı, cam gibi bir parlaklığa sahip olan ve daha ilk bakışta insanı etkileyebilen çok farklı bir taştır. Volkanik patlamalar esnasında ortaya çıkar ve çok hızlı bir şekilde donar, bu sayede cam gibi gözükme özelliğine sahip olur.

Obsidyen taşına, antik çağdan beri saygı duyulur. O zamanlardaki en önemli takas aracıymış. Güçlü oklar ve mızraklar almak için bu çok değerli taş verilirmiş. Tarih öncesi çağlardan beri maske, zırh, silah, ayna ve mücevher yapmak için kullanılmaktadır.

Obsidyen taşının özellikleri nelerdir?

Obsidyen taşı arınma, değişim, bilgilenme, pratiklik, korunma, psişik yetenekler ve doğruluğu artırma gibi fantastik özelliklere sahiptir.

obsidyen taşı

Bu taş temel çakranın açılmasına ve üçüncü gözün etkinleştirilmesine yardımcı olur. Akrep ve yay burcu taşıdır. Elementleri toprak ve ateştir. Etkin olduğu iş alanları yatırımcılık ve girişimciliktir. Gezegenleri Pluton ve Satürndür.

Obsidyen taşı nelere hangi hastalıklara iyi gelir?

Değerli taşların anlamları ve etki alanları birbirinden farklıdır. Oksidyen taşının özellikleri faydaları arasında şunlar yer alır. Etkin bir ağrı kesicidir, yaraların iyileşmesini hızlandırır. Pek çok hastalıklara iyi gelir.

Obsidyen taşı ne işe yarar? Kazayağı otu gibi romatizma ve eklem ağrılarını azaltır, kan dolaşımını güçlendirir (ellerim ve ayaklarım hep üşüyor diyenlere çok iyi gelir), aşerme ve açlık krizlerini azalttığı için diyetlerde kullanılır, prostat büyümesini engeller, hazmı kolaylaştırır ve detoks sürecine yardımcı olur.

obsidyen taşı neye iyi gelir

Siyah obsidyen taşının negatif enerjiyi geri itme özelliği vardır. Pek çok toplumda, bizdeki nazar boncuğu gibi kullanılmaktadır. Ayrıca kendinizi mutsuz hissediyorsanız, kafanız karışıksa, kendinizle ilgili çözemediğiniz şeyler aklınızı kurcalıyorsa, obsidyen taşı gerçeklerin ortaya çıkmasına yardım eder.