Varisit taşı aynı zamanda uthalit taşı olarak da bilinir. Nedir? Ne işe yarar? Anlamı özellikleri faydaları neler? Kullananlar için ne gibi etkileri var?

O harika yeşil rengini kromdan alır. İçinde bazen beyaz krandalite rastlanır. İlk olarak 1837’de Almanya’nın Voigtland şehrinde yer alan Variscia’da bulunmuştur ve ismi (variscite) buna ithafen verilmiştir.

Yeşil, koyu yeşil, turkuaz ve koyu mavi renklerinden dolayı çoğunlukla turkuaz taşı zannedilebilir. En önemli özellikleri arasında yatıştırıcı ve sodalit taşı gibi aydınlatıcı olması yer alır. Ancak özellikleri ve faydaları bu kadarla sınırlı kalmaz.

Varisit taşı nedir? Ne işe yarar? Özellikleri ve faydaları

Varisit taşı nedir dediğimizde ruh, beden ve zihin arasındaki bağın kurulmasını sağlayan bir mucize diyebiliriz. Güçlü yanlarınıza odaklanabilmenizi ve zayıflıklarınızı aşabilmenizi sağlar.

Akik taşı gibi kötü alışkanlıklardan uzaklaşmanızı, kendinizle ilgili gerçeklerle yüzleşmenizi ve böylece kişisel bilinç yolculuğunda iyileşmenizi ve dönüşebilmenizi sağlar.

varisit taşı özellikleri anlamı

Varisit taşı hangi burç için daha çok etkilidir? İkizler, boğa ve akrep burcu için etkili taşlar arasında ilk sıralarda yer alır.

Üçüncü göz çakrası ve kalp çakrası üzerinde etkilidir. Şimdi liste olarak varisit taşı özellikleri faydaları neler bakalım.

  • Sakinleştiricidir
  • Zihin berraklığı verir
  • Anksiyeteye iyi gelir
  • Hücreleri ve dokuları onarır
  • Gerginliği azaltır
  • Vücuttaki asit dengesini düzenler
  • Kan hastalıkları tedavisinde etkilidir
  • Erkek üreme sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır
  • Huzurlu bir uyku sağlar
  • Bilişsel keşiflere yardımcı olur

Kalbinizde, zihninizde ve çevrenizde pozitif enerji olmasını istiyorsanız varisit taşı, pembe kuvars, pembe turmalin, rodokrosit taşı, yeşil kalsit ve krisopraz ile meditasyon yapabilirsiniz.

Şans bereket başarı için

Başarıya giden yolsa zihin berraklığı, yaratıcılık ve enerji çok önemlidir. Varisit taşı hakkında, şans bereket başarı için hangi taşlar kullanılmalı sorusunun cevabı olduğu düşünülmektedir.

varisit taşı yüzük

Mavi okyanus stratejisi diye bir şey duydunuz mu? Kimsenin aklına gelmeyen fikirleri siz bulabilirsiniz. Varisit ve havlit taşı bu anlamda çok etkilidir. Yaratıcılığı ve yeni keşifleri desteklerler.

Şifalı bitkisel kürlerin yan etkileri var mı?

Varisit taşı kullananlar bu olumlu enerjiyi hayatlarının tüm alanlarında hissetmeye başlar. Taşla bütünleştiklerinde finansal sorunlarına çok daha kolay çözümler bulmaya başlarlar.