Pitta hastalıklarının ortak noktası ateş, kızarma, nem ve hareket göstermeleridir. Bunların içine karaciğer ve safra kesesi bozuklukları, ülser, deri bozuklukları ve iltihaplı hastalıklar da girer.

Vücut frekansı nedir? Nasıl yükselir?

Pitta hastalıkları hangileridir?

Sıcaklık, kavrulmak, yanma, kaynama, öfke, geğirme, göğüste omuzlarda ve vücutta yanma hissi, yüksek ateş, aşırı terleme, pis vücut kokusu, vücut kırgınlığı, kan akışının yavaşlaması, kasların zayıflaması, deride yanma duygusu, derinin çatlaması ve kaşınması pitta hastalıklarıdır.

kaşıntı kurdeşen alerji neden olur

Ayrıca pitta hastalıklarına örnek olarak kurdeşen, kırmızı kabarcıklar, kanamaya temayül, yeşilimsilik, sarılık, mavi sivilce, deri üzerinde yaygın küçük iltihaplar, buruk tat, ağızdan kan kokusu gelmesi, ağzın pis kokması da yer alır.

Kantaron yağı ve üzerlik otu kullanmaları önerilir. Diğer pitta hastalıkları aşırı susuzluk, tatminsizlik, ağız iltihabı, yutak iltihabı, bağ dokusu iltihabı, rektum iltihabı, penisin iltihaplanması, kanama, bayılma, gözlerin idrarın dışkının yeşilimsi sarı renkte olması.

Pitta nasıl beslenmeli? Neleri yemeli?

Bu hastalık ve belirtilerin birden çoğuna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ayurvedik vücut tipi testini çözerek hangi doshaya sahip olduğunuzu çözebilirsiniz. Ve buna göre önlem alarak daha sağlıklı ve mutlu şekilde yaşayabilirsiniz.