Her şeyin bir enerjisi vardır. Farkında olduğumuz bu küçük gerçeklik içinde, her şeyin moleküllerden oluştuğunu da bilifyoruz. Hatta hareket halindeki moleküller. Sabit duran ojbeler dahi, titreşim içinde olan moleküllere ve frekansa sahiptir.

“Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız enerji, frekans ve titreşim yasaları ile düşünün.”

Nikola Tesla

Dünyanın ve yaşamın gizemi çözülmeye devam ederken artık emin olduğumuz bir şey var ki o da, her şeyin bir titreşim frekansı var. Sizin, benim, masanın, komşunun kedisinin ve elbette yağların da. Ve ilginç olan şey şu : bu frekanslar değiştirilebilir!

İnsan enerji frekans dediğimizde, vücut frekansını yükseltmek neden iyi veya niçin gerekli soruları da aklımıza gelir.

İnsan frekansı nasıl yükselir?

İnsan frekansı değiştirme konusu gerçek mi? Peki insan frekansı nasıl yükselir? Bunun ne faydası var? Şimdi de bu soruların cevabına bakalım.

Bir radyo düşünün. Düğmesini çevirdikçe farklı istasyonlar çıkar karşımıza. Havada titreşen radyodaki ses dalgaları sayesinde, bizler değişik kanalları dinleyebiliriz.

Vücut Frekansı Nasıl ölçülür

Vücut frekansı nasıl ölçülür? Bunu yapmanın pek çok yolu var ama en sık kullanılanı biofeedback yöntemi (biyolojik geribildirim). Bu teknik, sağlık alanında da kullanılarak kayıtlı olan 12 bine yakın frekansı tarıyor. Bu şekilde özellikle stres yönetiminde ve hatta gıda intoleranslarını anlamakta da etkili.

Özetle her şeyin bir frekansı varsa, iletişime geçtiğimiz her frekans bizimkini de olumlu veya olumsuz şekilde etkilemektedir.

Frekans neden düşer?

İnsan vücudunun frekansı normalde 62-72 megahertz (MHz) dir. Pek çok şey bunu değiştirebilir. Örneğin nezle olduğumuzda bu değer düşer. Yoğun stres altında daha fazla düşer. Yiyeceklerin de frekansları vardır. Bu yüzden yediklerimiz de bu değeri etkiler.

Frekans neden düşer? Örneğin konserve veya işlenmiş bir yiyeceğin değeri neredeyse 0 iken, taze bir yiyeceğinki 15 MHz civarındadır. Olumsuz düşünceler 12 MHz’ye kadar bu değeri düşürürken, pozitif düşünceler 10 MHz’ye kadar yükseltebilir.

Frekans Neden Düşer Nasıl Yükselir

Peki neden düşmemesi gerekir? İnsan frekansının yüksek olmasının faydası nedir? Düşük olduğunda konsantrasyon bozukluğu, saç dökülmesi, depresyon, algıda sorunlar ve bağışıklık sistemi hastalıkları da dahil olmak üzere pek çok problem ortaya çıkmaya başlar.

Değer yükseltildiğinde kişi fiziksel, psikolojik ve zihinsel olarak kendini çok daha iyi hisseder ve hayattan zevk almaya başlar. Her şeye olumlu yönünden bakabilmeye başlar. İnsanların etraflarını algılama frekansı nedir dediğimizde, bu değer yükseltildiği zaman kişi hem kendisiyle hem de çevresiyle çok daha barışık hale gelir.

Doğal yağlarla vücut frekansını yükseltmek en kolay yöntemlerden biridir

Esansiyel yağların frekansları yüksektir. Ortalama olarak 52 MHz ile 320 MHz arasındadır. Bazılarına göre bu yağlar, var olan tüm maddeler arasında en yüksek değere sahip olanlardır.

Doğal Yağlarla Vücut Frekansını Yükseltmek

Karşımıza en çok gül yağı frekans yükseltme çıkar çünkü kendisi 320 MHz ile en yüksek değere sahip esansiyel yağdır.

Listedeki yağlarla vücut frekansını yükseltmek en kolay yöntemlerden biridir. Difüzör ile kullanabilir veya bölgesel olarak uygulayabilirsiniz.

Duygusal ve bilinç frekans yükseltme isteğindeyseniz, buradaki yağları dönüşümlü olarak difüzör ile kullanabilirsiniz. Tütsüler ve ayurveda masajı da çok uzun yıllar boyunca kullanılan etkili yöntemlerdendir.