Akik taşı özellikleri arasında en dikkat çekeni etrafımızdaki enerjiyi hissetmemizi sağlamasıdır. Ancak ne işe yarar neye iyi gelir dediğimizde liste uzundur. Kim ve hangi burç için anlamı faydaları neler birlikte bakalım.

Günlük yaşamda iş ve aile ortamında gerginlikler yaşarız. Bunlardan kaçamayacağımızı düşünürüz çünkü bunları herkes yaşar. Ancak akik taşı bu, günlük stresi azaltmakta çok işe yarar.

Milyonlarca insan tarafından hem fiziksel hem de spiritüel iyileşme adına kullanılmıştır. Bu yüzden akik taşı anlamı pek çok kişi için farklı olmuştur. Rengi karnelyan taşı gibi çoğunlukla turuncu, kırmızımsı ve kahverengimsidir. Farkındalık ve amaçlarımıza odaklanmamızı sağlar.

Akik taşı ne işe yarar? Neye iyi gelir?

Daha önce anksiyeteye iyi gelen doğal sakinleştirici taşlar yazımda bahsettiğim selenit taşı ile ortak özelliklere sahip olan akik taşı ne işe yarar neye iyi gelir liste olarak bakalım.

  • Meditasyonda etkili taşlar arasındadır
  • Negatif enerjileri beden ve ruhtan uzaklaştırır
  • Alt çakralara enerji verir
  • Depresyona iyi gelir
  • Yaratıcılığı artırır
  • Motivasyonu artırır
  • Pozitif enerji sağlar
  • Cesaret verir

Hematit taşı gibi adet düzensizliğine iyi gelen taşlar arasında yer alan akik taşı aynı zamanda huzur veren taşlar içinde en etkili olanlardandır.

Yorgunluk, halsizlik ve tükenmişlik sendromuna da iyi gelen akik taşı hangi burç için çok etkilidir dersek akla ilk olarak başak burcu gelir. Yeni başlangıçları, cesareti destekler bu yüzden bunlara ihtiyacı olan diğer burçlar da bu taştan faydalanabilir.

İslam dininde de akik taşının ayrı bir yeri vardır. Özellikle tesbih yapımında sıkça kullanılır. Bu taşı taşıyan kişilerin şükür ve dileklerinin daha etkili olduğuna inanılır.

Nasıl kullanılır?

Mısır’lı mimarlara yaratıcılık kattığına inanılan akik taşı daha önceki tarihlerde de savaşçılar tarafından yüzük ve kılıçlarda kullanılmış, onlara cesaret, şans ve güç verdiğine inanılmıştır.

Akik taşı nasıl kullanılır dediğimizde ise alanlar çok geniş. İş yerinizde varisit taşı ve sitrin taşı gibi bereket ve şans getirmesi için odanıza koyabilirsiniz. Sakinlik vermesi ve etkiyi artırması için kişisel bakım ritüellerinize ekleyebilirsiniz.

akik taşı nasıl kullanılır yüzük kolye bilezik tesbih

Elbette akik yüzük, kolye, bilezik ve tesbih olarak da sıklıkla tercih edilir. Bilezik ve yüzük şeklinde takılar alt çakraları olumlu yönde etkiler. Kolye ise kalbi korur, aşkı ve iyi dostlukları hayatınıza çeker.

Cinsel gücü artıran taşlar arasında yer alan akik taşı aynı zamanda meditasyon ve egzersiz yaparken de sıkça kullanılır. Evinizde görebileceğiniz yerlere koyun ve sizi uğursuzluktan, huzursuzluktan korumasına izin verin.