Mor jade taşı nedir? Yeşim taşı jade ve nefrit olarak iki türde olur. Gua sha yapımında pembe kuvars veya ametist taşı gibi kullanılır. Anlamı özellikleri ve faydaları neler bakalım.

Rengi lila ve koyu mor arasında bir skaladadır. Nadir bulunan taşlardandır ve Turkiyenite olarak da adlandırılır. İki yüz yıl önce Bursa’da purple jade kaynağı bulunmuştur. Myanmar, Japonya, Rusya ve Guatemala’da da kaynaklar bulunmaktadır.

Farkındalık ve aydınlanma alanlarında oldukça etkili olan mor jade taşı, astral sehayat için de kullanılır. Direkt olarak üçüncü gözün üzerine koyarak uzanın ve düşüncelerinizi serbest bırakın, zihninizin derinliklerinde olanların ortaya çıktığını şaşkınlıkla fark edeceksiniz.

Mor jade yeşim taşı anlamı özellikleri ve faydaları

Aurayı arındıran taşlar arasında olmasıyla birlikte vücuttaki toksinleri de arındırdığı düşünülür. Böylece kişideki gerginlik, anksiyete, sinir ve huzursuzluk haline iyi gelir. Ancak mor jade özellikleri ve faydaları bu kadarla bitmez.

  • Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur
  • Negatif enerjileri temizler
  • Sinirleri yatıştırır
  • Sakinleştirir
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Pozitif enerjiyi yükseltir
  • Doğurganlığı artırır
  • Üzüntü ve mutsuzluğu uzaklaştırır

Karnelyan taşı, krizokol taşı ve turmalin taşı gibi kadınlarda doğurganlığı artıran taşlar arasındadır. Kehribar taşı gibi bağışıklık sistemnii güçlendiren taşlar listesinde yer alır ve çok etkilidir.

Üçüncü göz, kalp çakra ve ana çakra üzerinde etkilidir. Bu nadir görülen bir özellik olmakla birlikte mor jade taşı özellikleri arasında en etkili olanlardandır.

Mor jade yeşim taşı kullananlar pişmanlık, üzüntü, yas gibi olumsuz duygulardan uzaklaşıyor. İyileştirici gücü sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhanidir de.

mor jade yeşim taşı bileklik

Mor yeşim taşı ne işe yarar dediğimizde bir diğer önemli madde de keşif destekçiliğidir. Selestit taşı ve rodonit taşı gibi bilinçaltınızı, isteklerinizi, yaşam amacınızı keşfetmenize yardımcı olur.

Şans getiren taşlar arasında yer alan mor jade yeşim taşı çok uzun yıllar boyunca doktorlar, hemşireler tarafından da kullanılmış ve daha bilinçli bir şekilde tanı koyabilmelerini sağladığına inanılmıştır.

Mor jade yeşim taşı hem ayurveda masajı için kullanılmış, hem de bileklik, yüzük, tesbih, kolye gibi mücevher takı tasarımlarında yüzyıllar boyunca yer almıştır.