Pueraria mirifica Tayland ve Murma’ya has bir bitkidir. Beyaz kwao kura, Kao keur, Kwao krua ko ve Thai kudzu (tayland japonsarmaşığı) olarak da bilinir.

Yumuşak kapsül, tablet, krem ve serum olarak satılmaktadır. Anti-aging özelliğinin yanı sıra menopoz semptomlarını azaltmak ve östrojen seviyesini dengelemek gibi faydaları vardır.

Pueraria mirifica, hücre hasarına yol açan serbest radikaller üzerinde oldukça etkilidir. Nedir öğrendik şimdi ne işe yarar faydaları nedir liste olarak görelim.

Pueraria Mirifica faydaları

Pueraria mirifica (kwao krua) etkili bir antioksidan olduğu ve özellikle proestrojen özellikleri olduğu için kadınların sıkça kullandığı ve faydaları açısından memnun kaldığı bir takviyedir.

  • Yüksek kolesterol
  • Ateş basması
  • Düşük libido
  • Ruh hali değişimleri
  • Kemik erimesi
  • Vajinal kuruluk

gibi sıkça rastlanan sorunların giderilmesi veya azaltılmasında oldukça etkilidir. Bunların yanı sıra pek çok kişi tarafından kilo verdiren, göğüs büyütücü, cildi yumuşatan, kalp hastalığı diyabet ve kanserden koruyan bir etkiye sahip olduğu da bildirilmiştir.

Tedavi sürecinde ruh halini dengelemek için ylang ylang yağı, kemik erimesinin önlenmesi için kazayağı otu ve menopoz semptomlarının hafifletilmesi için neroli yağı ile çuha çiçeği yağı kullanılabilir.

Yan etkileri ve zararları var mı? Çok az sayıda şişkinlik, kramp, meme hassasiyeti, baş ağrısı ve adet düzensizliği rapor edilmiş.

pueraria mirifica kadınlar için takviyeler

Östrojen etkisinden dolayı hamilelik veya emzirme döneminde kullanılması önerilmez. Ayrıca göğüs kanseri, rahim kanseri, endometriyozis ve rahim uru hastalığı süresince de kullanılması önerilmez.

Kadınların hayatını kurtaran bitki

Özellikle Tayland’da pueraria mirifica kadınların hayatını kurtaran bitki olarak geçiyor. Kişiye özel karışımlar hazırlanıyor. Bazen krem bazen serum bazen de tablet olarak veriliyor.

Ancak bitkisel metabolitler karaciğerde yıkıma uğradığı için, bitki tedavilerinde karaciğer hastalığı olanların dikkat etmesi gerekiyor. Fazla kullanılırsa, karaciğerde hasara yol açabiliyor.

100 ile 1000 mg arasında hazırlanmış olan tabletler Amerika’da pek çok markette satılıyor. İnternette ve kozmetik mağazalarında da pek çok yerel markanın satışı bulunuyor.

Bunların çoğu göğüs ve yüz kremi olarak satılıyor. Tablet olarak tercih edildiğinde, günde 50 mg kullananlarda herhangi bir şikayet veya yan etki görülmemiş. Ve beklenen olumlu etkiler ortaya çıkmıştır.

Kadınların kullanması gereken takviyeler listesinde Tayland’da birinci sırada yer alıyor. Özellikle belli bir yaşın üstündeki çoğu kadın çeşitli amaçlarla pueraria mirifica kullanıyor.

Kwao krua içinde aynı zamanda folik asit, selenyum ve B12 vitamini de içeren formüllerle hazırlanabiliyor. Alacağınız takviyelerde sertifika ve içerik kontrolü yapmayı unutmayın.