Badem yağının cilde faydaları nelerdir? Tatlı badem yağı ve acı badem yağı kuru ciltler lekeleri azaltır. Hamilelikte kullanımı nasıl olmalıdır? Bu yazımızda bunlara bakacağız.

Badem yağının faydaları neler?

E vitamini ve mineraller açısından oldukça zengin bir yağ çeşididir. Eskilerin de sıkça kullandığı bir güzellik yağıdır. Tatlı badem yağı ve acı badem yağı olarak ayrı şekillerde alınabilir. Doğal güzellik formüllerinin vazgeçilmezidir.

Badem yağının faydaları arasında cildi arındırmak da var. Makyajınızı çıkarmada badem yağı doğal bir makyaj temizleyicisidir. Üstelik makyajınızı çıkarırken cildinizi beslemeye de yardımcı olur.

badem yağının faydaları nelerdir

Kuru ciltler badem yağını neredeyse yanlarından ayırmamalıdır. Cildi yumuşacık yapar. Sadece yüz bölgesi değil; tüm vücudunda pullanma ve döküntü problemi yaşayanlar da badem yağını kullanmalıdır.

Badem yağının cilde faydaları nelerdir?

Badem yağı, tıpkı baobab yağı gibi cildi besler ve nemlendirir. Ciltteki kırışıklıkların görünümünü azaltır. Özellikle gözaltı kırışıklıkları ve gözaltı morlukları için mutlaka denenmelidir.

Badem yağı ciltteki lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ki bu da badem yağının cilde faydaları arasında önemli bir yere sahiptir.

badem yağı kullanım

Ciltte siyah nokta ve geniş gözenekler varsa cilt temizlendikten sonra badem yağı sürülebilir.

Badem yağı saçlara bakım yapmak için de kullanılabilir. Saçları besler ve saçların hızlı uzamasını sağlar. Böylelikle saç dökülmesini de önler.

Hamilelikte badem yağı kullanımı

Hamilelikte ise karın bölgesine sürülürse doğum sonrası çatlakların oluşmasını engeller.