Vata Hastalıkları
Vata hastalıkları nelerdir? Hangileridir? Doku atrofisi, baş ağrıları, uykusuzluk, kabız, felç, güçsüzlük, eklem hastalıkları çözümü....

Vata Hastalıkları

Vata hastalıkları nelerdir?

Daha önce de belirttiğim gibi vata, boşluk ve havayı temsil eder. Vatanın genel olarak kapsadığı hastalıklar sinir dokusu, doku atrofisi, baş ağrıları, uykusuzluk, kabız, felç, güçsüzlük, eklem hastalıkları, kuruluk ve anormal hareketler olarak belirlenmiştir.

Hastalıklar temel olarak doshaların çoğalmasıyla oluşur. Ayurvedik dosham nedir? testini çözerek hangi doshaya sahip olduğunuzu çözebilirsiniz. Ve buna göre önlem alarak daha sağlıklı ve mutlu şekilde yaşayabilirsiniz. Eğer aşağıdaki hastalıklardan sürekli olarak şikayetçiyseniz, testi çözmenizde fayda olacaktır.

Vata hastalıkları hangileridir?

Belden aşağı

Tırnakların kırılması, ayakların çatlaması, ayak ağrısı, taban düşmesi, ayakların uyuşması, yumru ayak, sert ayak bileği, baldırlarda kramp, siyatik, dizin yay gibi bükülmesi, dizin içe doğru bükülmesi, uyluk sertliği, kalça ağrısı, belden aşağısının felç olması, rektum kayması, bağırsağı sık sık boşaltma isteği, erbezi hastalığı, penisin ereksiyon halinde kalması, kasık gerilmesi, alt karın ağrısı, ishal, bağırsakların yutma hareketlerinde artış, topallamak, kamburluk, cücelik, kuyruk sokumu eklemlerinin iltihabı.

Belden yukarı

Sırt katılığı, göğüs ağrısı, şiddetli karın ağrısı, yavaş kalp atışı, taşikardi, göğüste sürtünme ağrısı, azalmış göğüs dolaşımı, göğüste bıçak saplanıyormuş gibi ağrı, kolun incelmesi, boyun katılığı, boyun tutulması, kısık ses, temporomandibular eklem ağrısı, dudak ağrısı, göz ağrısı, diş ağrısı, gevşek dişler, konuşma bozukluğu, yavaş konuşma, ağızda kekremsi tat, ağız kuruluğu, tad alma duyusunun yitimi, koku duygusuzluğu, kulak ağrısı, kulak çınlaması, sağırlık, işitme kaybı, organ kayması, entropi, katarakt, gözlerde çimdikleyen ağrı, göz çukurlarının çökmesi, şakak kemiğinde ağrı, alında ağrı, göz kapaklarının düşmesi, baş ağrısı, kepek, yüz felci, tek kol veya tek bacak felci, çok eklemde felç, vücudun her yerinde felç, kasılma nöbetleri, tonik kasılma, bayılma, baş dönmesi, titreme, esneme, hıçkırık, kuvvetsizlik, bilinç bozukluğu, kuruluk ve katılık, uykusuzluk, kırmızı görünüş, zihinsel tutarsızlık.

En çok okunanlar

Vata Pitta Kapha Hastalıkları ~Ayurveda Hastalıklar temel olarak doshaların çoğalması sonucunda oluşur. Vata pitta ve kapha hastalıkları nelerdir?..
Eşsiz Enerji Prabhava ~Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme...
Ayurveda Beş Unsur ~Ayurveda beş unsur nedir? Beş unsur dengesi, kelime anlamı, hayat döngüsü. Ayurvedanın felsefesi...
Tridosha ~Tridosha dosha ile biyolojik süreçlerin yönetilmesi. Fizyolojik hastalık psikolojik sağlığın temeli...
Sağlığın ve Hastalıkların Sebebi ~Sağlık ve hastalık nasıl olur? Kronik hastalıkların sebebi nedir? Hastalıkların sebepleri nelerdir?..
Bitkisel Pitta Çayı ~Bitkisel pitta çayı tarifi. Bitkisel pitta çayı; daha sakince düşünmenizi sağlar, duygularınızı dengeler ve sindirim sisteminizi düzenler....
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.