Pitta Hastalıkları
Pittta hastalıkları nelerdir? Ateş kızarma öfke geğirme iltihaplar vücut ve ağzın pis kokması gibi pek çok belirtisi var....

Pitta Hastalıkları

Pittta hastalıkları nelerdir?

Pitta hastalıklarının ortak noktası ateş, kızarma, nem ve hareket göstermeleridir. Bunların içine karaciğer ve safra kesesi bozuklukları, ülser, deri bozuklukları ve iltihaplı hastalıklar da girer.

Pitta hastalıkları hangileridir?

Sıcaklık, kavrulmak, yanma, kaynama, öfke, geğirme, göğüste omuzlarda ve vücutta yanma hissi, yüksek ateş, aşırı terleme, pis vücut kokusu, vücut kırgınlığı, kan akışının yavaşlaması, kasların zayıflaması, deride yanma duygusu, derinin çatlaması ve kaşınması, kurdeşen, kırmızı kabarcıklar, kanamaya temayül, yeşilimsilik, sarılık, mavi sivilce, deri üzerinde yaygın küçük iltihaplar, buruk tat, ağızdan kan kokusu gelmesi, ağzın pis kokması, aşırı susuzluk, tatminsizlik, ağız iltihabı,yutak iltihabı, bağ dokusu iltihabı, rektum iltihabı, penisin iltihaplanması, kanama, bayılma, gözlerin idrarın dışkının yeşilimsi sarı renkte olması.

Bu hastalık ve belirtilerin birden çoğuna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ayurvedik vücut tipi testini çözerek hangi doshaya sahip olduğunuzu çözebilirsiniz. Ve buna göre önlem alarak daha sağlıklı ve mutlu şekilde yaşayabilirsiniz.

En çok okunanlar

Tridosha ~Tridosha dosha ile biyolojik süreçlerin yönetilmesi. Fizyolojik hastalık psikolojik sağlığın temeli...
Rakta Dhatu ~Rakta dhatu beyaz kırmızı kan hücreleri, trombosit ve hemoglobini oluşturur...
Sukra Dhatu ~Sukra dhatu doğurganlık ve sağlıklı cinsel istek için üreme dokularını sağlar. Fazlalığı nelere yol açar? Az olursa ne olur?..
Asthi Dhatu ~Nedir? Sağlıklı asthi dhatu nasıl olur? Fazlaysa ne olur? Kemik diş saç ve tırnaklara etkileri...
Eşsiz Enerji Prabhava ~Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme...
Doğal Güzellik Formülleri ~Cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı için doğal güzellik formülleri ve maskeler...
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.