Pitta Hastalıkları
Pittta hastalıkları nelerdir? Ateş kızarma öfke geğirme iltihaplar vücut ve ağzın pis kokması gibi pek çok belirtisi var....

Pitta Hastalıkları

Pittta hastalıkları nelerdir?

Pitta hastalıklarının ortak noktası ateş, kızarma, nem ve hareket göstermeleridir. Bunların içine karaciğer ve safra kesesi bozuklukları, ülser, deri bozuklukları ve iltihaplı hastalıklar da girer.

Pitta hastalıkları hangileridir?

Sıcaklık, kavrulmak, yanma, kaynama, öfke, geğirme, göğüste omuzlarda ve vücutta yanma hissi, yüksek ateş, aşırı terleme, pis vücut kokusu, vücut kırgınlığı, kan akışının yavaşlaması, kasların zayıflaması, deride yanma duygusu, derinin çatlaması ve kaşınması, kurdeşen, kırmızı kabarcıklar, kanamaya temayül, yeşilimsilik, sarılık, mavi sivilce, deri üzerinde yaygın küçük iltihaplar, buruk tat, ağızdan kan kokusu gelmesi, ağzın pis kokması, aşırı susuzluk, tatminsizlik, ağız iltihabı,yutak iltihabı, bağ dokusu iltihabı, rektum iltihabı, penisin iltihaplanması, kanama, bayılma, gözlerin idrarın dışkının yeşilimsi sarı renkte olması.

Bu hastalık ve belirtilerin birden çoğuna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız ayurvedik vücut tipi testini çözerek hangi doshaya sahip olduğunuzu çözebilirsiniz. Ve buna göre önlem alarak daha sağlıklı ve mutlu şekilde yaşayabilirsiniz.

En çok okunanlar

Majja Dhatu ~Majja dhatu nedir? Ne işe yarar? Fazlalığı ve azaldığında neye sebep olur?..
Doğal Güzellik Formülleri ~Cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı için doğal güzellik formülleri ve maskeler...
Meda Dhatu ~Nedir? Artarsa veya azalırsa ne olur? Vücudun yumuşaklığı, merhamet ve dürüstlük meda dhatu tarafından sağlanır...
Eşsiz Enerji Prabhava ~Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme...
Dünyanın Varoluş Teorisi ~Ayurvedaya göre dünyanın varoluş teorisi nedir? Esir aum hava ısı ateş su ve toprak nasıl ortaya çıktı?..
Rakta Dhatu ~Rakta dhatu beyaz kırmızı kan hücreleri, trombosit ve hemoglobini oluşturur...
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.