Obsidyen Taşı
Obsidyen taşı nedir? Obsidyen taşının özellikleri nelerdir? Obsidyen taşı nasıl kullanılır ve siyah obsidyen taşının faydaları nelerdir?...

Obsidyen Taşı

Obsidyen Taşı

Obsidyen taşı nedir? Obsidyen taşı nasıl kullanılır ve siyah obsidyen taşının faydaları nelerdir? Bu yazımızda obsidyen taşı hakkında tüm gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Siyah obsidiyen taşı, cam gibi bir parlaklığa sahip olan ve daha ilk bakışta insanı etkileyebilen çok farklı bir taştır. Volkanik patlamalar esnasında ortaya çıkar ve çok hızlı bir şekilde donar, bu sayede cam gibi gözükme özelliğine sahip olur. Obsidyen taşına, antik çağdan beri saygı duyulur. O zamanlardaki en önemli takas aracıymış. Güçlü oklar ve mızraklar almak için bu çok değerli taş verilirmiş. Tarih öncesi çağlardan beri maske, zırh, silah, ayna ve mücevher yapmak için kullanılmaktadır.

Obsidyen taşının özellikleri nelerdir?

Obsidyen taşı arınma, değişim, bilgilenme, pratiklik, korunma, psişik yetenekler ve doğruluğu artırma gibi fantastik özelliklere sahiptir.

Bu taş temel çakranın açılmasına ve üçüncü gözün etkinleştirilmesine yardımcı olur. Akrep ve yay burcu taşıdır. Elementleri toprak ve ateştir. Etkin olduğu iş alanları yatırımcılık ve girişimciliktir. Gezegenleri Pluton ve Satürndür.

Obsidyen taşı hangi hastalıklara iyi gelir?

Etkin bir ağrı kesicidir, yaraların iyileşmesini hızlandırır, romatizma ve eklem ağrılarını azaltır, kan dolaşımını güçlendirir (ellerim ve ayaklarım hep üşüyor diyenlere çok iyi gelir), aşerme ve açlık krizlerini azalttığı için diyetlerde kullanılır, prostat büyümesini engeller, hazmı kolaylaştırır ve detoks sürecine yardımcı olur.

Obsidyen taşının özellikleri nelerdir

Siyah obsidyen taşının negatif enerjiyi geri itme özelliği vardır. Pek çok toplumda, bizdeki nazar boncuğu gibi kullanılmaktadır. Ayrıca kendinizi mutsuz hissediyorsanız, kafanız karışıksa, kendinizle ilgili çözemediğiniz şeyler aklınızı kurcalıyorsa, obsidyen taşı gerçeklerin ortaya çıkmasına yardım eder.

En çok okunanlar

Sapha Datus ~Yedi unsurları dokusu. Dhatular vücudu oluşturan temel dokulardır. Yedş agni, doshalar. Sapha Datus...
Ayurveda Çayı ~Ayurveda çay tarifi. Ayurvedik çayları yemeklerle beraber içebilirsiniz. Vata çayı, pitta çayı ve kapha çayı tarifleri...
Obsidyen Taşı ~Obsidyen taşı nedir? Obsidyen taşının özellikleri nelerdir? Obsidyen taşı nasıl kullanılır ve siyah obsidyen taşının faydaları nelerdir?..
Ayurveda Tedavisinin Amacı ~Ayurveda tedavisinin amacı nedir? Ruhsal büyüme nedir? Doğanın güçleri ve kurallarını kullanmak....
Bitkisel Pitta Çayı ~Bitkisel pitta çayı tarifi. Bitkisel pitta çayı; daha sakince düşünmenizi sağlar, duygularınızı dengeler ve sindirim sisteminizi düzenler....
Tridosha ~Tridosha dosha ile biyolojik süreçlerin yönetilmesi. Fizyolojik hastalık psikolojik sağlığın temeli...
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.