Mamsa Dhatu
Ne işe yarar? Mamsa Dhatu azalması artması belirtileri kararlılık iyi huylu yağ tümörleri kasların bozulması....

Mamsa Dhatu

Mamsa Dhatu ne işe yarar?

Mamsa dhatunun önde gelen unsuru prthivi (toprak); vücudun kas dokularına tekabül eder ve vücudun fiziksel gücünü devam ettirir, iç organları korur. Rakta agninin yardımıyla rakta dhatudan türemiştir.

Bu dokunun kalitesini belirleyen boyutları değil, dayanıklılığıdır.

Hekimler tarafından incelenen kaslar; muayene edilmesi gereken şakaklarda, gözlerin çevresinde, boynun altında, omuzların çevresinde, göğüste, kollarda, ayaklarda ve el ve ayak eklemlerinin çevresindeki kaslardır.

Mamsa dhatunun azalması/artması belirtileri

Sağlıklı mamsa dhatu bireye bir kararlılık, sebat ve dayanıklılık duygusu verir. Fazla mamsa dhatu fazla yağlı dokunun depolanmasına ve vücutta bir uyuşukluk duygusuna sebep olur; küçük lifli tümörler (doğaları gereği iyi huylu) de sıklıkla rastlanır. Azalmış mamsa dhatu kasların bozulmasına, güçsüzlüğüne ve artan bir korku duyusuna sebep olur.

En çok okunanlar

Vata Pitta Kapha Hastalıkları ~Ayurveda Hastalıklar temel olarak doshaların çoğalması sonucunda oluşur. Vata pitta ve kapha hastalıkları nelerdir?..
Bitkisel Vata Çayı ~Bitkisel vata çayı tarifi özellikle kendinizi huzursuz hissettiğinizde içebilirsiniz. Vata çayı sakinlik verir. Yapmak için gerekenler....
Mamsa Dhatu ~Ne işe yarar? Mamsa Dhatu azalması artması belirtileri kararlılık iyi huylu yağ tümörleri kasların bozulması...
Sapha Datus ~Yedi unsurları dokusu. Dhatular vücudu oluşturan temel dokulardır. Yedş agni, doshalar. Sapha Datus...
Ojas Hayat Enerjisi ~Ojas hayat enerjisi nasıl üretilir? Hayat enerjisini dağıtan ve azaltan etkenler nelerdir?..
Ayurveda Tedavisinin Amacı ~Ayurveda tedavisinin amacı nedir? Ruhsal büyüme nedir? Doğanın güçleri ve kurallarını kullanmak....
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.