Majja Dhatu
Majja dhatu nedir? Ne işe yarar? Fazlalığı ve azaldığında neye sebep olur?...

Majja Dhatu

Majja dhatu nedir?

Majja Dhatu, Asthi Dhatu tarafından beslenir. Jala (su) majjanın temel unsurudur ve kemik iliğini temsil eder.

Majja dhatu ne işe yarar?

Dengeli majja dhatu sese titreşim ve vücuda kıvraklık verir. Aynı zamanda, hareket ve danstan zevk alma ve enfeksiyona karşı güçlü bir bağışıklık vardır.

Majja dhatu fazlalığı

Aşırı miktarda majja dhatu olduğunda kronik kemik ağrısı, kemik enfeksiyonları (osteomyelitis) ve kronik güçsüzlük belirileri görülür.

Majja dhatu azaldığında neye sebep olur?

Azaldığında eklem ağrıları, kırılgan kemikler ve şiddetli baş dönmesi ile sonuçlanır.

En çok okunanlar

Dünyanın Varoluş Teorisi ~Ayurvedaya göre dünyanın varoluş teorisi nedir? Esir aum hava ısı ateş su ve toprak nasıl ortaya çıktı?..
Ayurveda Beş Unsur ~Ayurveda beş unsur nedir? Beş unsur dengesi, kelime anlamı, hayat döngüsü. Ayurvedanın felsefesi...
Badem Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? ~Badem yağının cilde faydaları nelerdir? Tatlı badem yağı ve acı badem yağı kuru ciltler lekeleri azaltır hamilelikte kullanım...
Obsidyen Taşı ~Obsidyen taşı nedir? Obsidyen taşının özellikleri nelerdir? Obsidyen taşı nasıl kullanılır ve siyah obsidyen taşının faydaları nelerdir?..
Agni Yaşam Enerjisi ~Agni; yaşama gücü, vücut sıcaklığı, oto bağışıklık sistemi, sindirimi sağlar. Agninin temel fonksiyonları neişe yarar?..
Eşsiz Enerji Prabhava ~Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme...
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.