Doğal Güzellik Formülleri
Cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı için doğal güzellik formülleri ve maskeler....

Doğal Güzellik Formülleri

Doğal Güzellik Formülleri

Güzellik için doğal formüller nelerdir? Güzellik salonlarını tercih edenlerden değilseniz; evinizde de aynı güzelliğe sahip olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Üstelik de son derece düşük maliyetlidir. Yapımları da çok kolaydır.

Doğal güzellik formülleri cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı olarak ele alınabilir.

Cilt bakımında güzel bir cilt öncelikle temiz olandır. Hava kirliliğinden, makyaj kalıntılarından etkilenen cildi temizlemeden asla uyumamalısınız. Temizleme işlemini gülsuyu veya elma sirkesiyle yapabilirsiniz. Doğal sabunlar da kullanabilirsiniz. Ayrıca peeling yaparak ölü derilerinden kurtulmalısınız. Haftada bir cildinizi besleyici maske yapmalısınız.

doğal güzellik formülleri yüz maskesi

Cildinizin durumuna göre hangisine ihtiyacı varsa gözenek sıklaştırıcı, besleyici veya canlandırıcı bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Besleyici ve canlandırıcı olarak ballı maskeleri tercih edebilirsiniz. Gözenek sıklaştırıcı ise en kolayı dondurulmuş maden suyu kapsülleridir. Her sabah bir kapsülü yüzünüzde gezdirmelisiniz. Maskelerin ve özellikle peelingin ardından cildi nemlendirmek gerekir. Nemlendirmek için ise badem yağı veya zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Vücut bakımı için vücut peelingi çok önemlidir. Kan dolaşımını hızlandırmak için vücudunuzu fırçalayabilirsiniz. Böylelikle selülit probleminizden kurtulabilirsiniz. Banyoda pürüzsüz bir cilt için cildinizi ovalayabilirsiniz. Sonrasında mutlaka vücudunuzu nemlendirmelisiniz.

Bakımlı ve güzel görünen saçlar için, saç rengi doğal saç renginden en fazla iki ton açık olmalıdır. Parlak ve canlı görünen saçlar için saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Ayrıca düzenli bir şekilde saç maskeleri yapmalısınız. Zeytinyağı maskesi saçları besleyen ve hızlı uzamalarını sağlayan bir maskedir.

En çok okunanlar

Vata Hastalıkları ~Vata hastalıkları nelerdir? Hangileridir? Doku atrofisi, baş ağrıları, uykusuzluk, kabız, felç, güçsüzlük, eklem hastalıkları çözümü...
Bitkisel Kapha Çayı ~Bitkisel kapha çayı bitkinliğe, yorgunluğa, halsizliğe iyi gelen bir çaydır. Depresyona girdiğinizde veya metabolizma hızınızı artırma ihtiyacı duyduğunuzda kapha çayı içebilirsiniz...
Saç Dökülmesine Karşı Ayurveda ~Saçların dökülmemesi için saç dökülmesine karşı bir diyet uygulamalısınız. Yenmesi gereken şeyler ve kullanılması gereken doğal yağları kür olarak hazırlayabilirsiniz...
Doğal Güzellik Formülleri ~Cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı için doğal güzellik formülleri ve maskeler...
Sapha Datus ~Yedi unsurları dokusu. Dhatular vücudu oluşturan temel dokulardır. Yedş agni, doshalar. Sapha Datus...
Sağlığın ve Hastalıkların Sebebi ~Sağlık ve hastalık nasıl olur? Kronik hastalıkların sebebi nedir? Hastalıkların sebepleri nelerdir?..
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.