Doğal Güzellik Formülleri
Cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı için doğal güzellik formülleri ve maskeler....

Doğal Güzellik Formülleri

Doğal Güzellik Formülleri

Güzellik için doğal formüller nelerdir? Güzellik salonlarını tercih edenlerden değilseniz; evinizde de aynı güzelliğe sahip olabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Üstelik de son derece düşük maliyetlidir. Yapımları da çok kolaydır.

Doğal güzellik formülleri cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı olarak ele alınabilir.

Cilt bakımında güzel bir cilt öncelikle temiz olandır. Hava kirliliğinden, makyaj kalıntılarından etkilenen cildi temizlemeden asla uyumamalısınız. Temizleme işlemini gülsuyu veya elma sirkesiyle yapabilirsiniz. Doğal sabunlar da kullanabilirsiniz. Ayrıca peeling yaparak ölü derilerinden kurtulmalısınız. Haftada bir cildinizi besleyici maske yapmalısınız.

doğal güzellik formülleri yüz maskesi

Cildinizin durumuna göre hangisine ihtiyacı varsa gözenek sıklaştırıcı, besleyici veya canlandırıcı bakım maskesi uygulayabilirsiniz. Besleyici ve canlandırıcı olarak ballı maskeleri tercih edebilirsiniz. Gözenek sıklaştırıcı ise en kolayı dondurulmuş maden suyu kapsülleridir. Her sabah bir kapsülü yüzünüzde gezdirmelisiniz. Maskelerin ve özellikle peelingin ardından cildi nemlendirmek gerekir. Nemlendirmek için ise badem yağı veya zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Vücut bakımı için vücut peelingi çok önemlidir. Kan dolaşımını hızlandırmak için vücudunuzu fırçalayabilirsiniz. Böylelikle selülit probleminizden kurtulabilirsiniz. Banyoda pürüzsüz bir cilt için cildinizi ovalayabilirsiniz. Sonrasında mutlaka vücudunuzu nemlendirmelisiniz.

Bakımlı ve güzel görünen saçlar için, saç rengi doğal saç renginden en fazla iki ton açık olmalıdır. Parlak ve canlı görünen saçlar için saçlarınızı ılık suyla yıkamalısınız. Ayrıca düzenli bir şekilde saç maskeleri yapmalısınız. Zeytinyağı maskesi saçları besleyen ve hızlı uzamalarını sağlayan bir maskedir.

En çok okunanlar

Sapha Datus ~Yedi unsurları dokusu. Dhatular vücudu oluşturan temel dokulardır. Yedş agni, doshalar. Sapha Datus...
Eşsiz Enerji Prabhava ~Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme...
Vata Pitta Kapha Hastalıkları ~Ayurveda Hastalıklar temel olarak doshaların çoğalması sonucunda oluşur. Vata pitta ve kapha hastalıkları nelerdir?..
Ayurveda Çayı ~Ayurveda çay tarifi. Ayurvedik çayları yemeklerle beraber içebilirsiniz. Vata çayı, pitta çayı ve kapha çayı tarifleri...
Agni Yaşam Enerjisi ~Agni; yaşama gücü, vücut sıcaklığı, oto bağışıklık sistemi, sindirimi sağlar. Agninin temel fonksiyonları neişe yarar?..
Rasa Dhatu ~Sağlıklı rasa nasıl olur? Fazlalığının eksikliğinin belirtileri. Yemeklerin sindirilmesi ahara...
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.