Ayurveda Tedavisinin Amacı
Ayurveda tedavisinin amacı nedir? Ruhsal büyüme nedir? Doğanın güçleri ve kurallarını kullanmak.....

Ayurveda Tedavisinin Amacı

Ayurveda tedavisinin amacı nedir?

Ayurveda sistemindeki bütün tedavilerin temeli, içimizdei yaşam enerjilerinin dengelenmesidir. Bu amaca yönelik olarak bu sistem bize; vücut zihin ve ruhla ilgili bireysel, günlük uygulamalar sağlar. Meditasyon burada birincil ve temel araç olarak kullanılır. Ayrıca diyetler, otlar, mineraller ve aromalar da bunun yanına eklenir. Ayurveda bireyle olduğu kadar, toplumla da ilgilenir ve gerçek doğamızı anlayıp gerçekleştirmek için bize fırsat verir.

Ruhsal büyüme

Ayurveda sık sık sağlığı kazanma ve koruma sistemi "yaşamın" bilimi olarak anılır. Fakat sağlık tek amaç değil, daha ziyade ruhsal büyüme için gerekli bir araçtır. Hayatın amacı sadece yaşamak değil, hayatın gerçek anlamını yakalamaktır. Sağlığı iyi olacak kadar şanslı olanlarımız, enerjilerini insani kalitenin en üst noktasına ulaşmak için kullanmalıdır. Bu sebeple beden, gerçeğe adanmış bir hayatın amacı değil, temelidir. Eğer sağlığımızda bir sorun varsa rahatsız oluruz ve en sonunda da vücuttan bağımsızlaşma kabiliyetimiz sınırlanır.

Doğanın güçleri

Ayurveda basit ve muhteşem bir tıbbi sistemdir. İnsan organizmasının nasıl işlediğine ve bu işleyişin nasıl bozulduğuna dair teorik olarak açıklama getirmez. Aksine basit bir şekilde zihine, doğanın kurallarını gösterir. Basit ve prtaik şekillerde doğanın güçlerini kullanmamız konusunda bizi bilgilendirir.

En çok okunanlar

Eşsiz Enerji Prabhava ~Yiyeceklerin ve otların özelliklerini anlamak prabhava ile mümkündür. Bitki ürünleriyle zihni algılama güçlerini etkileme...
Sapha Datus ~Yedi unsurları dokusu. Dhatular vücudu oluşturan temel dokulardır. Yedş agni, doshalar. Sapha Datus...
Tridosha ~Tridosha dosha ile biyolojik süreçlerin yönetilmesi. Fizyolojik hastalık psikolojik sağlığın temeli...
Rasa Dhatu ~Sağlıklı rasa nasıl olur? Fazlalığının eksikliğinin belirtileri. Yemeklerin sindirilmesi ahara...
Doğal Güzellik Formülleri ~Cilt bakımı, vücut bakımı, saç bakımı için doğal güzellik formülleri ve maskeler...
Ayurveda Ne İşe Yarar? ~Ayurveda ne işe yarar? Doğanın gözlemlenmesi, kavramlar. Vücut ve zihnin kendi kendini iyileştirme gücü...
Ayurveda Testi ~ Testi yaparak Prakriti / vücut tipinizi öğrenebilirsiniz. Sağlığınız ve daha iyi ilişkiler kurabilmeniz için nelere htiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.


Sitedeki içerikler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Herhangi bir uygulama yapmadan önce lütfen doktorunuza danışınız.